BOTOKS

wygładzanie zmarszczek

Toksyna botulinowa

Potocznie określana jako botoks jest lekiem od wielu lat stosowanym w medycynie do leczenia różnych chorób. W medycynie estetycznej stosuje się bardzo małe dawki toksyny. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty. Botoks powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Ostrzyknięty mięsień  ulega  rozluźnieniu, dzięki czemu  skóra przestaje się  marszczyć, zagniatać i fałdować. Efektem jest przywrócenie młodszego i zrelaksowanego wyglądu  bez zmiany naturalnego wyrazu.

WSKAZANIA

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Preparat wstrzykiwany jest w kilka miejsc na twarzy przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Zabieg trwa około 15-30 minut w zależności od liczby leczonych miejsc. Preparat zaczyna działać po ok. 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt jest widoczny dopiero po 14 dniach. Efekt zabiegu utrzymuje się 4-6 miesięcy.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Ból związany z zabiegiem jest minimalny. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego.

ZALECENIA POZABIEGOWE

PRZECIWWSKAZANIA

EFEKTY NIEPOŻĄDANE

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się małe krwiaki widoczne w miejscach gdzie igła mogła natrafić na naczynie krwionośne lub niewielki obrzęk. Reakcje te mają charakter przemijający. Większość z nich ustępuje zazwyczaj po kilku dniach.

Masz do nas pytania?

Zadzwoń lub przejdź do zakładki kontakt