UŚMIECH DZIĄSŁOWY

Gummy Smile

Gummy smile

Czyli uśmiech dziąsłowy to typ uśmiechu, który w znacznym stopniu odsłania dziąsła. Jest to przypadłość dość powszechna, która w istotny sposób krępuje pacjentów. Wada ta prowadzi do zauważalnego (powyżej 3mm) odsłaniania dziąseł podczas śmiania się. Osoby cierpiące z powodu tego schorzenia odczuwają duży dyskomfort, który wynika z zaburzenia strefy białej i różowej (czerwonej) ust. W efekcie powoduje to wrażenie, iż zęby są zbyt krótkie w stosunku do wypukłych i grubych dziąseł.

Zwykle wada ta jest źródłem wielu kompleksów i próby zakrywania ust przy każdym uśmiechu. Gummy smile to problem natury estetycznej, który może prowadzić do obniżenia samooceny. Statystycznie częściej występuje u kobiet.

Istnieje wiele metod leczenia uśmiechu dziąsłowego. Do jednej z nich należy zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz po zebraniu wywiadu, oceny asymetrii twarzy oraz przyczyny gummy smile.

ZABIEG

Zabieg leczenia botoksem uśmiechu dziąsłowego jest małoinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Ostrzykiwany jest nadreaktywny mięsień unoszący wargę górną. Ta metoda leczenia uśmiechu dziąsłowego przynosi poprawę wyglądu na ok. 6 miesięcy. Po tym okresie zabieg należy powtórzyć. 

ZALECENIA POZABIEGOWE

Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne. W dzień zabiegu należy unikać pochylania głowy do dołu, aktywności fizycznej oraz powstrzymać się od spożywania alkoholu i podróży samolotem.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegu takie jak w przypadku innych zabiegów z użyciem toksyny botulinowej.

Masz do nas pytania?

Zadzwoń lub przejdź do zakładki kontakt