LECZENIE

NADPOTLIWOŚCI

Nadpotliwość

Pocenie się ciała to naturalna fizjologiczna reakcja organizmu i jest niezbędne do prawidłowego jego funkcjonowania. Problem pojawia się, gdy dochodzi do nadmiernego wydzielanie potu. Nadpotliwość jest bardzo kłopotliwa, obniża komfort życia i często staje się przyczyną złego samopoczucia. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Coraz więcej pacjentów do leczenia nadpotliwości wybiera terapię toksyną botulinową. Botoks blokuje  działania nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe i przez to zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Warto pamiętać, że zabieg nie usuwa przyczyny nadpotliwości a jedynie skutecznie usuwa jej objawy. Efekt zabiegu utrzymuje się 6-12 miesięcy.

WSKAZANIA

ZABIEG

Terapia botoksem jest bezpiecznym i małoinwazyjnym zabiegiem. Leczenie rozpoczyna się od określenia przez lekarza miejsc nadmiernej potliwości za pomocą wykonania testu Minora. Jest to próba jodowo-skrobiowa. Polega ona na posmarowaniu danego miejsca jodyną, a następnie posypaniu skrobią ziemniaczaną. Poszukiwane obszary po kilku – kilkunastu sekundach coraz bardziej ulegają zaczernieniu. Następnie obszary, w których występuje problem są ostrzykiwane toksyną botulinową. Miejsca iniekcji są znieczulane miejscowo co sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Zabieg trwa ok.15-30 min.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Po zabiegu pacjent powraca do normalnej aktywności. W dzień zabiegu należy unikać aktywności fizycznej oraz powstrzymać się od spożywania alkoholu i podróży samolotem. Wskazane jest aby w okresie 2 tygodni od dnia zabiegu nie ogrzewać ostrzykniętej okolicy i nie korzystać z solarium czy sauny. 

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegu takie jak w przypadku innych zabiegów z użyciem toksyny botulinowej.

Masz do nas pytania?

Zadzwoń lub przejdź do zakładki kontakt